ZOI Skijanje: Hirscheru prvo zlato, Filip Zubčić završio na 12. mjestu!

Odlično skijanje prikazao je naš Zubčić.

Završen je i slalom u alpskoj kombinaciji na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u Pyeongchangu, čime smo saznali i prve osvajače medalja u alpskom skijanju.

Victor Muffat-Jeandet vodio je od samog početka pa sve do 12. skijaša iz prve vožnje. On je bio 55 puta osvajač utrka slaloma i čovjek sa šest kristalnih globusa. Naravno, riječ je o Marcelu Hirscheru, koji se ponovno bacio na glavu i s 1,02 sekunde prednosti ušao u cilj kao prvoplasirani.

Do kraja mu je priprijetio jedino Francuz Alexis Pinturault, koji mu se približio na samo 23 stotinke, no morao se zadovoljiti srebrom. A kada se Aksel Lund Svindal, drugoplasirani iz prve vožnje nije ni pojavio na startu, Hirscher je počeo slaviti.

Filip Zubčić je u konačnici završio na izvrsnom 12. mjestu s 3,08 sekundi zaostatka iza Austrijanca, dok je Natko Zrnčić-Dim zauzeo respektabilno 19. mjesto. Bivši hrvatski reprezentativac Dalibor Šamšal završio je na 32. mjestu.