ZOI Skijanje: Mayer iznenađujući pobjednik superveleslaloma, Zrnčić-Dim 29.

Norvežani nakon punih 20 godina nemaju zlatnog superveleslalomaša na OI.

Završeno je natjecanje u superveleslalomu na 23. Zimskim Olimpijskim igrama i to s iznenađujućim pobjednikom.

Austrijanac Matthias Mayer osvojio je zlato s vremenom 1:24,44. Time je za 13 stotinki iza sebe ostavio Beata Feuza, dok je na trećem mjestu završio jedan od najvećih favorita, Norvežanin Kjetil Jansrud.

Blaise Giezendanner doskijao je do četvrtog mjesta, dok je Aksel Lund Svindal odskijao previše sigurnu vožnju te se morao zadovoljiti tek petim mjestom.

Od naših predstavnika, Natko Zrnčić-Dim s 2,61 sekundom zaostatka za Mayerom završio je na 29. mjestu, dok je Filip Zubčić odustao prije drugog prolaznog vremena.