ZOI Skijanje: Shiffrin slavila ispred Mowinckel, Komšić i Štimac na 32. i 34. mjestu

Amerikanka je došla do svog prvog zlata u Južnoj Koreji.

Pobjednica ženskog veleslaloma na 23. Zimskim Olimpijskim igrama je Amerikanka Mikaela Shiffrin, koja je nadoknadila 20 stotinki zaostatka za Manuelom Moelgg i osvojila zlatnu medalju.

Shiffrin je odskijala u vremenu 2:20,02 te time bila brža od Norvežanke Ragnhild Mowinckel te Talijanke Federice Brignone. Vodeća iz prve utrke, Manuela Moelgg, završila je tek na osmom mjestu.

Od hrvatskih predstavnica, Andrea Komšić završila je na 32. mjestu sa zaostatkom od 8,48 sekundi iza Shiffrin, dok je na 34. mjestu bila Ida Štimac, s ogromnih 11,16 sekundi zaostatka.