ZOI Skijaško trčanje: Bjoergen ušla u povijest, Nilsson do bronce u posljednjem zavoju!

Čudesna Norvežanka prestigla je Bjorndalena i osvojila posljednje zlato u Južnoj Koreji.

Na Alpensia Cross-Country Centre završeno je posljednje natjecanje ovogodišnjih, 23. Zimskih Olimpijskih igara u južnokorejskom Pyeongchangu. Riječ je o masovnom startu skijaškog trčanja za žene, u kojemu je slavila legendarna Norvežanka Marit Bjoergen.

Nakon 7,5 kilometara sama krema europskog slobodnog trčanja bila je na vrhu. Marit Bjoergen vodila je s vremenom 20:22,0 sa svega 0,5 sekundi prednosti ispred Charlotte Kalla. Uslijedile su Ingvild Flugstad Oestberg, Kerttu Niskanen, Krista Parmakoski i Stina Nilsson.

Na desetom kilometru Bjoergen je prvi put napravila osjetniju prednost od 6,9 sekundi ispred Kalle, a ta je prednost u nastavku samo rasla pa je nakon polovice utrke ona narasla na 45 sekundi. Nestvarnih 90 sekundi prednosti Marit je imala nakon 22,5 kilometara, a u cilj je ušla s prednošću od 1:49,5.

Osvojila je svoje 15. zlato u karijeri na ZOI u vremenu 1:22:17,6, a na drugom mjestu završila je Finkinja Krista Parmakoski. Za broncu su se do posljednjeg zavoja borile Šveđanka Stina Nilsson i Norvežanka Oestberg, a Stina je upravo u posljednjem zavoju prestigla Norvežanku i osvojila 14. medalju za Švedsku i prvu brončanu na ovim Igrama. Na petom mjestu završila je njezina sunarodnjakinja Charlotte Kalla.