ZOI Skijaško trčanje: Haga zlatna, Kalla srebrna, Vedrana Malec na 71. mjestu

Novo skandinavsko slavlje u Pyeongchangu.

Na Alpensia Cross-Country održana je utrka skijaškog trčanja na deset kilometara za žene, u kojem su ponovno skandinavske predstavnice imale najviše razloga za slavlje.

Na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u Pyeongchangu iznenađujuće slavlje priredila je Ragnhild Haga s vremenom 25:00,5. Norvežanka je tako osvojila zlato ispred glavne favoritkinje, Šveđanke Charlotte Kalla s 20,3 sekundi zaostatka. Kalli je to druga medalja na ovogodišnjim te sveukupno sedma medalja na Olimpijskim igrama.

Zanimljivo, treće mjesto su osvojile Marit Bjoergen i Krista Parmakoski pa su tako podijelili brončanu medalju. Došle su u cilj s identičnim vremenom od 25:32,4.

Hrvatska predstavnica Vedrana Malec nastup je završila na 71. mjestu s vremenom 30:20,3. Već nakon prvog kilometra zaostajala je 36 sekundi za Hagom, a zaostatak je do petog kilometra narastao na više od dvije sekunde. U konačnici, 5:19,8 sekundi zaostatka bilo je dovoljno za 71. mjesto u konkurenciji 90 skijašica.