ZOI Skijaško trčanje: Kalla nadoknadila 25 sekundi, no Norvežanke osvojile štafetnu utrku

Skandinavke su očekivano osvojile najbolja postolja.

U utrci na 4×5 kilometara skijaškog trčanja na 23. Zimskim Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pyeongchangu Norveška je slavila ispred Švedske i Olimpijskih Atletičarki iz Rusije.

Nakon prve zamjene Natalia Nepryaeva za Olimpijske Atletičarke iz Rusije vodila je ispred senzacionalne Slovenke Anamarije Lampić i Norvežanke Ingvild Flugstad Oestberg. Iza njih su s 20, odnosno 25 sekundi zaostatka bile Finkinja Aino-Kaisa Saarinen i Šveđanka Anna Haag.

U drugoj izmjeni Yulia Belorukova je zadržala prednost Ruskinja, no Charlotte Kalla je napravila fenomenalnu stvar i 25 sekundi zaostatka smanjila na svega 1,7 sekundu. Iza njih bile su Niskanen za Finsku, Jacobsen za Norvešku i Faehndrich za Švicarsku.

Sredinom treće izmjene Ebba Andersson prestigla je Ruskinju Anastasiu Sedovu i do kraja izmjene nije ispuštala vodstvo. Na trećem mjestu bila je Ragnhild Haga, a na četvrtom mjestu Švicarka Von Siebenthal.

Nakon polovice posljednje izmjene Marit Bjoergen imala je 0,3 sekunde prednosti ispred Stine Nilsson, a do kraja je povećala prednost na dvije sekunde i vremenom 51:24,3 osvojila svoje sedmo zlato, a 13. medalju u karijeri na ZOI. Švedska je osvojila srebro, dok su Ruskinje sa 47,3 sekunde zaostatka osvojile broncu ispred Finske i SAD-a.