Zoran Mamić u finalu Svjetskog klupskog prvenstva

Al-Ainu je prvi klub u povijesti UAE-a koji je ušao u finale klupskog SP.

Bivši trener GNK Dinama, Zoran Mamić izborio je sa svojim klubom Al-Ainom finale Svjetskog klupskog prvenstva. Al-Ain je u polufinalu nakon jedanaesteraca bio bolji od južnoameričkog prvaka River Platea.

Švedski veteran Marcus Berg doveo je Al-Ain u vodstvo već u trećoj minuti, a samo 13 minuta kasnije, River je okrenuo rezultat. Rafael Borre zabio je dva pogotka na asistencije Lucasa Pratta i Gonzala Martineza. U 51. minuti Brazilac Caio pogodio je za 2:2, a priliku za pobjedu Rivera propustio je Martinez promašivši kazneni udarac 20 minuta prije kraja susreta.

U lutriji jedanaesteraca, svi igrači Al-Aina bili su precizni, a za River Plate je u petoj seriji promašio Enzo Perez.

“Ovo je veliko postignuće, najveći rezultat u povijesti zemlje i Al Aina. Ponosan sam što sam dio ovog uspjeha. Prošle smo sezone po prvi put u povijesti osvojili dvostruku krunu (arapsko prvenstvo i President’s Cup), a sada smo u finalu Svjetskog klupskog prvenstva. Za sve ovdje, kada govorimo o sportu, ovo mora biti najveća stvar koja se dogodila”, rekao je Mamić

Danas je na rasporedu druga polufinalna utakmica u kojoj će se sastati Real Madrid s našim Lukom Modrićem i japanska Kashima.