Zubčić u Beaver Creeku ostvario drugi najbolji rezultat karijere!

Zubčić je za osvojeno osmo mjesto osvojio 32 boda na FIS ljestvici, a ukupno ima 35.

Filip Zubčić, 24-godišnji hrvatski skijaš, završio je na odličnom osmom mjestu u veleslaslomu voženom u američkom Beaver Creeku. To je Filipu drugi put u karijeri u ovoj disciplini da je utrku završio među prvih deset skijaša.

FIlip je u Beaver Creeku startao kao 21. skijaš po redu, a odlično je odskijao prvu vožnju u kojoj je završio kao šesti. U drugoj vožnji je pokvario svoj plasman za dva mjesta, ali i dalje je to odličan rezultat. To mu je drugi najbolji rezultat u karijeri nakon što je 2013. godine bio sedmi u Alta Badiji, također u veleslalomu.

“Nisam znao što mogu očekivati, nove su skije pa je moj plan bio ulazak među prvih petnaest. Na kraju je ispao odličan rezultat, konačno sam opet u TOP 10. I ja sam iznenađen jer inače nisam dobar na ovakvim stazama pa se veselim sljedećoj utrci u Francuskoj, na stazi koja mi više odgovara”, rekao je Zubčić.

Pobijedio je Austrijanac Marcel Hirscher, za kojim je naš skijaš zaostao 1.47 sekundi. Drugi je bio Norvežanin Henrik Kristoffersen s velikim zaostatkom od 88 stotinki za Hirscherom, a treći Nijemac Stefan Luitz (+1.03). Austrijancu je to čak 46. pobjeda u karijeri, a 23. u veleslalomu.

U ukupnom poretku vodi Norvežanin Kjetil Jansrud s 249 bodova ispred još jednog Norvežanina Aksela Lund Svindala (245) i Švicarca Beata Feuza (208).

Skijaše sljedećeg vikenda očekuju utrke veleslaloma i slaloma u francuskom Val d’Iseru.