Zubčić u Wengenu osvojio nove bodove

Najbrži spustaš Kriechmayr plasirao se na deveto mjesto.

Hrvatski skijaš Filip Zubčić ostvario je 21. vrijeme u kombinaciji voženoj na kultnoj stazi u austrijskom Wengenu.

Zubčić je nakon slaloma imao sjajno 11. vrijeme sa 2,45 sekundi zaostatka iza vodećeg Austrijanca Marca Schwarza. Drugo slalomsko vrijeme imao je Francuz Alexis Pinturault, a treći je bio njegov sunarodnjak Victor Muffat-Jeandet.

Fićo je u spustu ostvario ostvario 29. vrijeme što mu je na kraju donijelo plasman na 21. mjesto. Vodeći nakon slaloma, Schwarz napokon je uspio zadržati prvo mjesto i osvojiti 100 bodova. Schwarz je u dvije slalomske, uključujući sljemensku utrku i veleslalom prosuo prednost iz prve vožnje.

Nakon spusta Francuzi su zamjenili mjesta na postolju, pa je Muffat-Jeandet osvojio srebro, a Pinturault broncu. Najbrži spustaš bio je Austrijanac Vincent Kriechmayr, a ukupno se plasirao na deveto mjesto.

Drugi hrvatski predstavnik Istok Rodeš nije završio slalomsku utrku.