Žunić kraj fontana posljednji, Crouser odličnim hicem do pobjede: “Zagreb mi je jedno od omiljenih natjecanja“!

Završilo je bacanje kugle.

Pobjednik četvrtog memorijala Ivana Ivančića, koji je održan na bacalištu pored zagrebačkih fontana, je Amerikanac Ryan Crouser, olimpijski pobjednik u ovoj disciplini iz Rio de Janeira, koji je kuglu bacio na 22,09 metara.

“U završnim serijama napokon sam uspio uhvatiti tehniku i baciti dva odlična hica. Zagreb mi je jedno od omiljenih natjecanja jer je publika blizu, a atmosfera posebna“, izjavio je nakon natjecanja.

Aktualni svjetski prvak, Novozelanđanin Tom Walsh, osvojio je drugo mjesto s bačenih 21,78 metara, a treće mjesto pripalo je legendi bacanja kugle, Nijemcu Davidu Storlu s 21,46 metara.

Najbolji hrvatski bacač kugle Stipe Žunić završio je tek na posljednjem, osmom mjestu s okruglih 20 metara:

“Dao sam svoj maksimum, ovaj hitac nije bio katastrofa, ali bih volio da sam završio na boljem mjestu. Ovo mi je bila najteža sezona u karijeri i žao mi je što u Zagreb nisam došao u boljoj formi“, izjavio je Stipe.

Vrijedi spomenuti kako se memorijal Ivana Ivančića održava u sklopu Hanžekovićevog memorijala, koji se sutra održava na stadionu Mladosti.