1.HMNL: Novo Vrijeme novi prvak Hrvatske

Duje Bajrušović postigao je čak sedam golova u posljednje tri utakmice finala.

Malonogometaši Novog Vremena iz Makarske ostvarili su povijesni uspjeh i došli do prvog naslova prvaka Hrvatske nakon što su u četvrtoj utakmici finalne serije nakon produžetaka bili bolji od Split Tommyja.

Novo Vrijeme – Split Tommy 1:1 (0:0), nakon produžetaka 5:2

SC Makarska, gledatelja: 1500

Strijelci: 0:1 Fideršek (24′), 1:1 Bajrušović (28′), 2:1 Musinov (42′), 3:1 Bajrušović (44′), 3:2 Perić (46′), 4:2 Osredkar (49′), 5:2 Musinov (50′)

Novo Vrijeme: Jakša Herceg, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Nenad Tintor, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Filip Bašković.

Split Tommy: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Tihomir Novak, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Ivo Jukić, Nikola Čizmić.

Makarani su nakon tri susreta imali pobjedu prednosti i utakmicu pred domaćom publikom te su trebali još jednu pobjedu za prvi povijesni naslov. Opreznan početak utakmice rezultirao je odlaskom na odmor bez pogodaka, a najbliže mu je bio Vedran Kazazić kojeg je greda zaustavila da dovede Novo Vrijeme u vodstvo.

U četvrtoj minuti nastavka Jakov Grcić je izveo slobodni udarac, a Matej Fideršek je najbrži na odbijancu i zabija za 0:1. Prednost gostiju trajala je do 28. minute kada najbolji igrač finalne serije Duje Bajrušović izjednačava rezultat. Do kraja utakmice nije više bilo pogodaka i igra je otišla u produžetke.

U drugoj minuti produžetka Bajrušović iz kornera diže loptu na volej Marinu Musinovu koji je zakucava pod gredu za erupciju oduševljena na tribinama. Samo dvije minute kasnije ponovo je za Split koban njihov bivši igrač Bajrušović koji je izašao sam pred Žarka Luketina, zaobišao ga i poentirao.

Na početku drugog produžetka, Luka Perić se našao na najboljem mjestu nakon udarca Ante Ćorluke i vratio nadu Splitu, a isti igrač umalo je izjednačio, ali ovog puta greda je bila saveznik Makarana. U samoj završnici susreta igra s letećim vratarom ponovo nije pomogla Splićanima, domaći malonogometaši iskoristili su dvije pogreške i preko Igora Osredkara i Musinova zabili u praznu mrežu za visokih 5:2 i veliko slavlje.