1.HMNL: Uspinjača u gradskom derbiju bolja od Futsal Dinama

Sedam kola prije kraja regularnog dijela, Novo Vrijeme ima osam bodova prednosti ispred Squarea.

Proteklog vikenda odigrano je 15. kolo Prve hrvatske malonogometne lige nakon kojeg su Osijek Kelme i Jesenje još korak bliže drugoligašima jer su ponovo upisali domaće poraze.

U jednom od derbija kola, Makarani su u županijskom okršaju bili bolji od Splita na Gripama. Kazazić i Osredkar pogađali su mrežu Pavlovića u prvom poluvremenu, a kada je u 26. minuti zabio drugi svoj gol za 1:4, do kraja se igralo kao u rukometu gol za gol do konačnih 6:3 uz Osredkarov hattrick.

Crnica je slabo započela proljetni dio prvenstva, a tek je u petak došla do prvog troboda u Krapini. Već do odmora imali su Šibenčani lijepu prednost 4:1, a ona je do kraja narasla do 7:2. Saša Subotić zabio je u golijadi dva pogotka.

Slavonski derbi u Osijeku gurnuo je domaćina na rub provalije zvana druga liga. Osijek je tražio pobjedu, bio je bolji većim dijelom susreta, no kada su u 34. minuti primili gol, sve lađe su im potonule, pa su do kraja primili još dva od Ćavara i Bundavice.

Istim rezultatom Square je ispratio studente za Split. Junak prošlog kola Pele načeo je mrežu Franka Bilića u 18. minuti, a u nastavku je Blago Gašpar još dva puta poslao Bilića po loptu u mrežu.

Nakon gašenja Nacionala, očekivalo se da će Futsal Dinamo preuzeti primat u gradu Zagrebu, no tako ne misle u Uspinjači. Nakon što su ih izbacili u kupu, Uspinjača je Dinamovce savladala i u prvenstvu. Silvio Toth doveo je Gimku u rano vodstvo koje je anulirao Davor Kanjuh u 34. minuti, ali David Mataja tri minute kasnije donosi pobjedu momčadi Koraba Morine.

U vrgoračkom domu sportova, domaćin i Alumnus podijelili su bodove. U prvih 12 minuta Alumnus je u dva navrata anulirao vodstvo domaćina, da bi Vrgorac golovima Jelavića i Martinca otišao na odmor sa 4:2 prednosti. U drugom dijelu Perković i Markić su uspjeli Alumnusu donijeti bod.