EP U19 (Ž): Španjolska i Francuska izborile finale

Odigrani su polufinalni susreti Europskog U19 prvenstva za žene i saznali smo sudionike finala. To će biti reprezentacije Španjolske i Francuske.

U prvom polufinalu nakon velike drame Nizozemke su poražene od Španjolske 3:2. U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a onda je krenula golijada. Prvo je u 47. minuti Lucia Garcia, koja je zabila u prošlogodišnjem finalu, nakon kontre dovela Furiju u vodstvo, no tek što se krenulo sa centra Smits je ubacila, a Pelova izjednačila. Ponovno je Španjolska povela u 68. minuti. Guijarro je ovaj put centrirala, a Oroz glavom zabila za 2:1. Nakon kornera Fernandez u 78. minuti Guijarro se našla na pravom mjestu i povisila na 3:1, dok je pet minuta prije kraja Smits samo uspjela postaviti konačnih 3:2.

Braniteljice naslova u drugom polufinalu su nakon preokreta s 2:1 pobijedile Njemačku. U 40. minuti Buhl je nakon asistencije Gerhardt apsolutno zasluženo dovela Elf u vodstvo, no u kišnom Belfastu prvo je Thibaud u 70. minuti izjednačila, da bi samo tri minute kasnije Laurent iz slobodnog udarca donijela pobjedu Les Bluesu.

U susretu za peto mjesto Engleska je očekivano pobijedila Škotsku 2:0 i na taj način izborila plasman na Svjetskom U20 prvenstvu. Pogotke za Tri Lava zabile su Cross i Rouse.

EP U19, žene, polufinale:

Nizozemska 2:3 Španjolska (Pelova 48., Smits 85. / 47. Garcia, 68. Oroz, 77. Guijarro)

Njemačka 2:0 Francuska (Buhl 40. / 70. Thibaud, 73. Laurent)