[VIDEO] Primera: Prve pobjede Girone i Atletico Madrida

Nakon što je Barcelona u ranijem terminu sa sigurnih 2:0 pobijedila Alaves odigrane su još tri utakmice drugog kola španjolske Primere.

Najviše pažnje bilo je na utakmici između Las Palmasa i Atletico Madrida, pogotovo nakon što su Rojiblancosi u prvom kolu samo remizirali s novim prvoligašem Gironom, bilo je 2:2. Ovaj put momčad Diega Simeonea je pobijedila 5:1, ponajviše zahvaljujući odličnom početku utakmice. Naime, već u trećoj minuti Saul Niguez je petom proigrao Correu, koji se othrvao naleta četvorice i zabio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Carrasco je povisio na 2:0.

Domaćin je do smanjenja rezultata došao u 58. minuti. Momo je centrirao s lijeve strane, a Calleri glavom zabio za 2:1. Ipak, samo četiri minute kasnije Koke je udarcem s 20 metara povisio na 3:1, a isti igrač 15 minuta prije kraja škaricama je zabio za 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Partey dvije minute prije kraja. Šime Vrsaljko igrao je do 70. minute, kada ga je zamijenio Savić.

A već ranije spomenuta Girona na domaćem Estadio Municipal de Montilivi pobijedila je Malagu s minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Alcala, nakon što je Stuanijev pokušaj obranio Jimenez, no na odbijenoj lopti našao se Pedro Alcala i donio prva tri boda domaćoj momčadi.

U posljednjoj utakmici Levante je na domaćem terenu došao do boda, iako je gubio 2:0, a završilo je 2:2. Već u petoj minuti Andone je centrirao, a Cartabia zabio za vodstvo gostiju, da bi u 31. minuti Sidnei glavom nakon kornera Colaka povisio na 2:0. Svega četiri minute kasnije Bardhi je iz slobodnog udarca smanjio na 2:1, da bi sedam minuta prije kraja Ivi iz kaznenog udarca donio bod Levanteu.

Primera, drugo kolo:

Las Palmas 1:4 Atletico Madrid (Calleri 58. / 3. Correa, 5. Carrasco, 62., 75. Koke, 88. Partey)

Girona 1:0 Malaga (Alcala 28.)

Levante 2:2 Deportivo La Coruna (Bardhi 35., Ivi 83. – 11m / 5. Cartabia, 31. Sidnei)