ABA liga: Pobjede Cedevite i Zadra

Hrvatski klubovi bili su uspješni u 11. kolu regionalne lige...

Nešto teže no što su očekivali košarkaši Cedevite pobijedili su Metalac u 11. kolu regionalne ABA lige (81:79), u susretu u kojemu su domaći samo pet minuta prije kraja čak i vodili sa šest razlike.

Čovjek odluke ipak se ukazao u posljednjim trenucima; Jacob Pullen povukao je svoju momčad do serije od 10:0, samo da bi isto morao učiniti poslije novog nenadanog vodstva sastava iz Valjeva (79:77). Pogodio je tada Amerikanac novu tricu trideset sekundi prije kraja, dočekao promašaj Bakića te realizirao jedno slobodno bacanje za konačnih 81:79.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu osim Pullena bio je Fran Pilepić s 14 koševa, dok su Metalac predvodili Malešević (20) i Marko Jošilo (17 poena).

Pobjedu su ostvarili i košarkaši Zadra, koji su također u gostima nadvladali MZT. Zadrani su u Skoplju odigrali vrlo lošu prvu četvrtinu, no utakmicu su riješili serijom od 27:7 u drugih deset minuta. Neizvjesnost je trajala do sredine treće četvrtine, kad je uslijedila nova serija i bijeg hrvatskog sastava na 15 razlike.

Zadar su predvodili Glenn Cosey (19 ubačaja) te Filip Kraljević i Ivan Ramljak (13), dok su za MZT pogađali Đorđe Drenovac i Damjan Stojanovski, svaki po 15 koševa.