Asistencija Kalinića, Monaco sa Subašićem iznenađujuće poražen

Hrvatski nogometaši u petom kolu Europske lige...

Basel i Fiorentina podijelili su bodove u petom kolu Europske lige, a mnogo zadovoljniji konačnim ishodom može biti domaći sastav. Vodeća momčad skupine zadržala je na taj način prvu poziciju s tri boda prednosti pred Talijanima, koji su upravo na gostovanju u Švicarskoj propustili veliku šansu za uzimanje punoga plijena.

Hrvatski reprezentativac u redovima viola Nikola Kalinić ovoga se puta nije upisao na listu strijelaca, no zato je asistirao Bernadeschiju za vodstvo od 2:0. Isti je igrač precizan bio i u 23. minuti, no Fiorentinu je u nastavku uvelike koštao crveni karton Roncaglija. Već do poluvremena uspio je tako Basel smanjiti rezultat, u 40. minuti poentirao je Marek Suchy, da bi konačnih 2:2 petnaestak minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka postavio Mohamed Elneny.

Kalinić je na travnjaku proveo svih 90 minuta, dok je Milan Badelj zamijenjen pet minuta prije kraja, a učinku je pridodao tek jedan žuti karton iz prvih 45 minuta. U drugoj utakmici skupine vidjeli smo i još jedan remi, utakmicu bez pogodaka odigrali su u Portugalu Belenenses i Lech.

Monaco je pak s Danijelom Subašićem na vratima pretrpio neočekivan poraz od Anderlechta. Hrvatski reprezentativni golman loptu je morao dva puta vaditi iz mreže – u prvoj minuti sučeve nadoknade ‘probušio’ ga je Gillet, da bi konačan čavao u lijes kneževa zabio Acheampong u 78. minuti. Mario Pašalić na travnjaku je proveo 62 minute.

U drugoj utakmici skupine J Tottenham je minimalno pobijedio na gostovanju kod azerbajdžanskog Qarabaga, a jedini pogodak djelo je Harryja Kanea u 78. minuti. Englezi su tako i osigurali prolaz u iduću fazu natjecanja, dok je Qarabaq i dalje na začelju tablice s tek jednom pobjedom, jednim remijem i tri poraza.