Roger Federer - Juan Martin del Potro 6:3,6:4

ATP MIAMI: Federer bolji od Del Potra

Čevtrti nositelj Mastersa u Miamiju, Švicarac Roger Federer, izborio je nastup u osmini finala nakon pobjede nad Juanom Martinom del Potrom.

Federer je do svoje šesnaeste pobjede nad del Potrom (uz pet poraza) u karijeri stigao nakon jednog sata i 20 minuta igre. Iako je na samom otvaranju meča imao dvije prilike za ‘break’ Federer ih nije uspio iskoristiti. Mirno je čuvao svoj servis, no zato je na ‘returnu’ bio izrazito opasan te je del Potro opet morao spašavati svoj servis, no već u sljedećem servis gemu Argentinac nije uspio zaustaviti Federerov nalet koji mu je oduzeo servis nakon četiri neiskorištene ‘break’ lopte. Zaprijetio je del Potro na Federerovom servisu za set, imao je četiri ‘break’ lopte, ali je Švicarac sjajnim ‘winnerima’ ipak došao do prvog seta. U drugom su setu obojica bili sigurniji na svom servisu dopustivši protivniku tek jednu (Federer), odnosno dvije (del Potro) prilike za oduzimanje servisa, a upravo je ta druga bila dovoljna Federeru za drugi ‘break’ u meču i novo slavlje nad Delpom.

Federer će za prolaz u četvrtfinale i nastavak svojih sjajnih rezultata igrati protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta, 18. igrača svijeta koji je s 2:1 u setovima bio bolji od domaćeg predstavnika, Sama Querreya.