Barcelona ponizila Romu, veliki povratak Lea Messija

Barcelona je pobijedila Romu s visokih 6:1.

Kapetan se konačno vratio na svoj brod! Leo Messi istrčao je na travnjak od prve minute u ogledu petoga kola Lige prvaka između Barcelone i Rome, a svoj povratak nije mogao odraditi na višoj razini.

Bayeru bod u Bjelorusiji, Zenit i dalje stopostotan

Katalonci su na Nou Campu prezentirali pravu nogometnu rapsodiju, Wojcieh Szczesny bio je na ‘topovskom udaru’ od prve do 90. minute, a što bi se tek dogodilo da nije bio raspoložen i koncentriran – možemo samo nagađati.

Bravu poljskoga golmana prvi je otključao Luis Suarez. Neymar je poslao fantastičnu dubinsku loptu za Danija Alvesa, a urugvajski je napadač njegov pas (pre)lako pospremio u mrežu za vodstvo blaugrane. Samo tri minute kasnije na semaforu već svijetli 2:0, a rezultat je to još jedne briljantne akcije. Neymar i Messi lijepo su kombinirali u sredini, ovoga puta funkciju asistenta preuzeo je Suarez, a Leo Messi prekrasno prebacio Sczesnyja za povećanje vodstva. Na poluvrijeme se otišlo s 3:0, Suarez je ovoga puta sam dočekao pogrešku Romine obrane i iz voleja negdje s bijele točke zabio svoj drugi pogodak.

Treneri su mijenjali već poslije petnaest minuta predaha – Rudi Garcija na teren je poslao Iturbea, dok je Busquetsa zamijenio 20-godišnji Samper. Nije to poremetilo koncepciju i ritam igre, trebalo je čekati 56. minutu da Nou Camp ponovno ‘zakuha’.

Šablona je bila ista – lijepa akcija Barce, nesebična asistencija Messija i deseti zgoditak Gerarda Piquea u elitnom klupskom natjecanju. Bilo je to dovoljno za večeras, odmah poslije pogotka Luis Enrique zamijenio ga je Bartraom, dok je Garcija na drugoj strani pokušavao dignuti svoju momčad tako što je beskrvnog Alessandra Florenzija zamijenio Vainqueurom.

No, pomoći jednostavno nije bilo. Katalonski div prikazao je daleko brži, napredniji i konkretniji nogomet; do kraja utakmice svoj je drugi pogodak postigao Messi, da bi golijadu zaključio Adriano u 77. minuti. Salih Ucan skrivio je kazneni udarac na Neymaru, Brazilac je odlučio sam pucati, no bio je to lak zalogaj za Rominu dvadesetpeticu. Srećom, priseban je bio i 31-godišnji brazilski branič te je iz blizine silovito zakucao loptu u mrežu.

Edin Džeko uspio je u prvoj minuti sudačke nadoknade postići tek počasni pogodak za Talijane, a samo deset minuta ranije BiH reprezentativac propustio je realizirati i jedanaesterac poslije prekršaja Thomasa Vermaelena. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić na terenu je proveo svih 90 minuta, no bez učinka.

U drugoj utakmici skupine nešto ranije igrali su Bayer i BATE Borisov, a njihov remi išao je na ruku upravo Romi. Zadržali su na taj način Rimljani drugo mjesto s osam bodova zaostatka za Kataloncima i u posljednjoj će utakmici na Olimpijskom stadionu u Rimu protiv Bjelorusa tražiti pobjedu za nastavak natjecanja, uz nadu da Leverkusen na BayAreni neće iznenaditi Barcelonu.