Bayeru bod u Bjelorusiji, Zenit i dalje stopostotan

Zenit lovi maksimalan učinak u grupnoj fazi Lige prvaka...

Bayer Leverkusen gostovao je kod BATE-a u Bjelorusiji u sklopu petog kola Lige prvaka, no na koncu je uspio izboriti tek bod. Na semaforu je tako, nakon teške i tvrde utakmice, zasvijetlilo 1:1.

Domaćini su poveli u 2. minuti utakmice pogotkom Mihajla Gordeičuka. Bjelorusi su se poslije toga fokusirali na obranu, a za konačno izjednačenje zabio je Admir Mehmediu u 68. minuti. Tin Jedvaj ovoga puta nije nastupio za Bayer zbog ozljede.

U prvoj utakmici skupine H vodeći Zenit svladao je u St. Peterburgu Valenciju te titulu najboljega potvrdio petom uzastopnom pobjedom. Gosti iz Španjolske ni ovoga puta nisu bili dorastao suparnik, bio im je to treći poraz u Ligi prvaka ove sezone, a u posljednjem će kolu protiv Lyona morati pobijediti kako bi sami odlučivali o svojoj sudbini i izborili nastavak natjecanja u elitnom nogometnom društvu.

Zenit je poveo u 15. minuti preko Olega Shatova, poslije lijepe kombinacije Hulka i Dzyube, a potonji je konačan rezultat postavio nakon asistencije Dannyja u 74. minuti. Rusi će tako imati prigodu protiv Genta u posljednjem kolu loviti maksimalan učinak u grupnoj fazi natjecanja, što je do sada pošlo za rukom tek šestorici klubova – Milanu (1992/1993), Paris Saint Germainu (1994/1995), Spartak Moskvi (1995/1996), Barceloni (2002/2003) i Real Madridu (2011/2012, 2014/2015).