Bogdanović i Rudež slabi, Golden State na korak do rekorda

Brooklyn i Minnesota poraženi su uz slab učinaka Hrvata u svojim redovima...

U noći s petka na subotu hrvatski košarkaši nisu bili pretjerano uspješni u novoj seriji NBA utakmica. Bojan Bogdanović poražen je s Brooklyn Netsima na gostovanju u Bostonu, dok je Minnesota Damjana Rudeža izgubila od Detroita.

Babo je na parketu proveo 16 i pol minuta, a za to vrijeme pošlo mu je za rukom postići devet koševa – jedan iz igre, dvije trice i  jedno slobodno bacanje, uz jedan skok i pet promašenih šuteva. Netsi su poraženi rezultatom 120:95, a ponovno je dvoznamenkasti učinak u pobjedničkim redovima ostvario Avery Bradley s 21 ubačajem.

Damjan Rudež konačno je pak dobio koju minuticu u redovima Minnesote, strateg vukova podario mu je nešto više  od šest minuta, ali hrvatski reprezentativac ostao je tomu unatoč bez koša, tek jednom uspješno skočivši i promašivši jedan šut za tri poena.

Neporaženi branitelji naslova nastavili su pobjednički niz, protiv Chicago Bullsa ostvarili su i četrnaesti uzastopni trijumf (106:94) te su na korak do novog rekorda – 15-0 ulaska u sezonu, što su do sada uspjeli tek Houston Rocketsi (1993/1994) i Washington Capitalsi (1948/1949).