Cedevita vratila dug Limogesu i zakoračila prema Top 16 Eurolige

Cedevita je pobijedila Limoges u sedmom kolu Eurolige...

Hrvatski prvak u izuzetno važnoj euroligaškoj utakmici sedmoga kola ostvario je vrlo vrijednu pobjedu protiv Limogesa, slavivši na gostovanju u Francuskoj rezultatom 78:69.

Izabranici Veljka Mršića suparnicima su primat dopustili tek u posljednjoj četvrtini, koja je završila rezultatom 18:15, a veliki motiv – kako su i naglašavali prije okršaja – predstavljao im je poraz od istoga protivnika u zagrebačkoj utakmici (80:84).

Cedevita je slavila na krilima raspoloženog Luke Babića (19 ubačaja, četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte), dok su po deset koševa dodali Luka Žorić i Miro Bilan. U redovima poraženih domaćina istaknuli su se Heiko Schaffartzik sa 17 poena i 11 asistencija za gotovo 38 minuta na parketu, 13 ubačaja i dva asista ostvario je Yakhouba Diawaea, dok je Leo Westermann postigao deset koševa i dvaput asistirao.

S ova tri boda zagrebački sastav došao je na još jedan korak bliže ka plasmanu u Top 16 Eurolige; trenutačno su trećeplasirani s četiri pobjede i tri poraza, dok je Limoges ostao na dvije pobjede i najvećoj negativnoj razlici u koševima (-79). Jedini lošiji sastav u toj je kategoriji Dinamo Banco di Sardegna Sassari, koji je u skupini D (CSKA, Unicaja, Bamberg, Darussafaka, Maccabi Tel Aviv) ‘zaleđen’ na -97,