Dinamo pobijedio Lokomotivu, Ćorić se upisao u strijelce

Dinamo je održao korak s Rijekom...

U gradskom dvoboju u 18. kolu 1. HNL zagrebački Dinamo slavio je rezultatom 3:1 protiv svog ‘mlađeg brata’, Lokomotive, vrativši se tako na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s dva boda zaostatka za vodećom HNK Rijekom.

Modrima je ovo bila osamnaesta pobjeda iz devetnaest međusobnih utakmica protiv momčadi s Kajzerice, ali trijumf su izborili tek u posljednjim minutama. Izabranici Zorana Mamića dobro su otvorili susret, već u petoj minuti mrežu je proparao sjajni Marko Rog, koji se uspio othrvati nekoliko gostujućih braniča, ostati na nogama te mirno poentirati za vodstvo hrvatskog prvaka.

Veselje ipak nije dugo trajalo, četiri minute prije odlaska na odmor pucao je malo iskosa s lijeve strane Eros Grezda, a lopta je na putu do mreže okrznula nekoga od domaćih igrača te prevarila Eduarda za izjednačenje (1:1).

U junaka utakmice u drugom se poluvremenuo prometnuo pak Rog, postigavši i svoj drugi zgoditak (ovoga puta poslije solo prodora), da bi na konačnih 3:1 povisio mladi Ante Ćorić u 78. minuti.