Dinamo slavljem u Koprivnici na -1

Nogometaši zagrebačkog Dinama svladali su u okviru 16. kola Slaven Belupo u Koprivnici rezultatom 2:1.

Modri su uspješno riješili svoj ovotjedni prvenstveni zadatak na gostovanju u Koprivnici. Prvi do vodstva stižu domaći nogometaši. Iz prve prave prigode za 1:0 zabija Mateas Delić u 40. minuti susreta. No, radost domaćih igrača i navijača nije dugo trajala. Već u 43. minuti poravnanje rezultata donosi Jeremy Taravel, nakon greške golmana Belupa. S tim rezultatom se otišlo na predah.

U 55. minuti Angelo Henriquez pogađa za 1:2 što će biti, kasnije se ispostavilo, i konačan rezultat. Ovo je veoma važna pobjeda za zagrebačku momčad, koja se približila lideru Rijeci na jedan bod zaostatka te sada ima i četiri boda više od trećeplasiranog Hajduka, no s utakmicom više.

U okviru 16. kola Rijeka gostuje u Osijeku, dok će Hajduk dočekati Inter iz Zaprešića. Hrvatskoga prvaka idućeg tjedna očekuje i važan europski ispit u Londonu protiv Arsenala, koji će odlučiti njihovu sudbinu u europskim natjecanjima ove godine.