Dinamovi juniori bacili Arsenal na koljena za proljeće u Europi!

Dinamo je prezimio u Europi!

Mlada momčad Dinama srušila je Arsenal u Londonu te izborila europsko proljeće, odnosno prezimljavanje u Europi – podvig koji već desetljećima ne uspijeva njihovim seniorskim kolegama!

Modri su na Meadow Parku u sklopu petog kola juniorske Lige prvaka ukrstili koplja s topnicima te slavili s 2:1, što je bilo dovoljno za osiguravanje minimalno drugog mjesta skupine F i nastavak natjecanja u elitnom društvu nogometaša do 19 godina.

Slabo prvo poluvrijeme zamijenilo je odlično drugo, a vodstvo je hrvatskom prvaku donio Josip Brekalo poslije solo prodora po lijevoj strani i lijepog udarca u donji lijevi kut gola Huga Ketoa. Rezultat je petnaestak minuta kasnije povećao Amir Gojak, a domaći su tek u 78. minuti preko Mavidivija smanjili rezultat. Pucao je agilni Wilock, Šemper obranio, no lopta je odsjela ravno na nozi igrača koji je netom prije ušao s klupe. Bacio je potom Arsenal sve karte u napad, no mreže se do kraja više nisu tresle.

Trener Mario Cvitanović imao je u ovom susretu pomoć u vidu trojice nogometaša iz najbolje momčadi – Dani Olmo počeo je kao pričuva, Gojak se upisao u strijelce, dok je Filip Benković bio čvrsta i neprelazna karika posljednje linije.

Arsenal zbog bolje gol-razlike (+4) i dalje drži prvo mjesto skupine, Dinamo je s istim brojem bodova (10) drugi, dok je treće mjesto zadržao Olympiakos sa sedam bodova. Bayern je ostao na tek jednom remiju na začelju tablice, a upravo će Nijemce modri dočekati na Hitrec-Kacijanu u posljednjem kolu. U drugom susretu u Pireju sastat će se Olympiakos i Arsenal.

Juniori Arsenala i Dinama/Foto: twitter.com/gnkdinamo