Dodig i Melo uspješni, za polufinale im treba poraz Francuza

Dodig i Melo čekaju rasplet i eventualni plasman u polufinale ATP Mastersa...

Ivan Dodig u paru s Brazilcem Marcelom Melom uspio je slaviti u svom posljednjem okršaju u natjecanju po skupinama na završnom ATP-jevu Mastersu u Londonu.

Dodig i Melo sučelili su se poljsko-srpskoj kombinaciji Martin Matkowski Nenad Zimonjić te slavili u tri seta rezultatom 3:6, 7:5 i 10:6 za nešto više od sat i dvadeset minuta igre.

Treći nositelji spektakl u O2 Areni otvorili su pobjedom nad Francuzima Herbertom i Mahutom, no šanse za prolaz dalje ponešto su si umanjili poprilično glatkim porazom od nizozemsko-rumunjskog para Rojer – Tecau.

Plasman u polufinale sada ne ovisi samo o njima; Dodig i njegov brazilski kolega kao napete puške čekaju pobjedu Rojera i Tecaua, koji su već osigurali prolaz među četiri najbolja iz skupine Fleming/McEnroe. Odlučujući meč na rasporedu je u 18.45 sati, odnosno poslije španjolskog sraza Rafaela Nadala i Davida Ferrera.

ATP Masters, treće kolo:
Dodig/Melo (Hrvatska/Brazil) – Matkowski/Zimonjić (Poljska/Srbija) 3:6, 7:5, 10:6