EP U19 (Ž): Francuska i Španjolska posljednje polufinalistice

Odigrano je i posljednje, treće kolo grupne faze natjecanja na Europskom U19 prvenstvu za žene i poznati su svi sudionici polufinala.

U skupini A Španjolska je izborila polufinale minimalnom 1:0 pobjedom protiv Škotske. Jedini gol pao je u 55. minuti kada je Guijarro istrčala sama pred golmanicu i donijela Furiji veliku pobjedu.

U drugoj utakmici domaća Sjeverna Irska teško je stradala od Njemačke, završilo je 6:0. Prvo je Buhl s dva pogotka zabila za 2:0, prije nego je Rieke povisila rezultat. U nastavku u strijelce su se još upisale i Kogel, Siems i Gerhardt te je završilo s visokih 6:0.

U skupini B u izravnom dvoboju Engleska i Francuska odlučivali su o putniku u polufinale. U konačnici, biti će to momčad Francuske, jer su braniteljice naslova upisale minimalnu 1:0 pobjedu. Jedini gol pao je svega dvije minute prije kraja kada je Les Blues krenuo u kontru nakon neuspješno izvedenog kornera Engleske. Lopta je došla do Laurent, koja je prizemno centrirala, a Boussaha donijela pobjedu i polufinale Francuskoj.

U drugoj utakmici, igranoj samo za prestiž, Nizozemska je remizirala s Italijom 3:3 i osigurala prvo mjesto u skupini. Povele su Talijanke autogolom Nouwen u sedmoj minuti, da bi Kalma u 25. minuti izjednačila. Nouwen se iskupila za autogol kada je u 34. minuti iskoristila kazneni udarac, no u nastavku Italija preokreće rezultat. Prvo je Regazzoli u 66. minuti izjednačila, da bi Caruso sedam minuta prije kraja centrirala, a Serturini glavom zabila za 3:3. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Weerden je glavom nakon kornera Nouwen postavila konačnih 3:3.

Tako smo saznali i parove polufinala. U četvrtak će igrati Njemačka i Francuska te Nizozemska i Španjolska.

EP, U19, treće kolo:

Skupina A

Španjolska 1:0 Škotska (Guijarro 55.)

Njemačka 6:0 Sjeverna Irska (Buhl 6., 25., Rieke 28., Kogel 58., Siems 62., Gerhardt 86.)

Skupina B

Engleska 0:1 Francuska (88. Boussaha)

Nizozemska 3:3 Italija (Kalma 25., Nouwen 34. – 11m, Weerden 90+4. / 7. – ag Nouwen, 66. Regazzoli, 83. Serturini)