Europsko prvenstvo: Horvat peti u skoku s motkom

Ivan Horvat osvojio je peto mjesto na Europskom prvenstvu U23...

Mladi hrvatski atletičar Ivan Horvat ostvario je vrlo dobar rezultat na smotri najboljih Staroga kontinenta koje je ovoga vikenda završeno u Tallinu.

Horvat je nastupio u finalu skoka s motkom najboljih do 23 godine te je s preskočenih 5.40 metara zauzeo petu poziciju. 21-godišnji Osječanin slovi kao jedan od najvećih hrvatskih atletskih talenata, 2012. godine osvojio je drugo mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Barceloni, a godinu kasnije bio je najbolji na dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu.

Naslov prvaka Europe pripao je Slovencu Robertu Renneru (5.55 metara), dok je srebro osvojio Rus Leonid Kobeljev, a broncu Španjolac Adrian Valles. Spomenimo i kako je u kvalifikacijama skoka u dalj nastupila i naša Paola Borović, ali ostala je bez plasmana tri puta prestupivši.