Hajduk poslije ‘lude’ utakmice u Kranjevičevoj preuzeo vrh HNL-a

Splićani su u Kranjčevićevoj pobijedili Zagreb s 2:0.

Nogometaši Hajduka preuzeli su vrh 1. HNL, barem dok svoje utakmice ne odigraju Rijeka i Dinamo, nakon što su na teškom gostovanju u Kranjčevićevoj pobijedili Zagreb rezultatom 2:0.

Junak utakmice bio je mladi hrvatski reprezentativac Fran Tudor, koji je čak i od zagrebačke publike za svoju prezentaciju pobrao iskrene ovacije.

Mrežu još jednog (mladog) kockastog Dominika Livakovića otključao je Tudor u 18. minuti; Marko Bencun izborio se za loptu na tridesetak metara, sjajno okomito pronašao Tudora, koji je zaobišao vratara te poslao loptu u praznu mrežu.

Samo šest minuta kasnije Goran Milović srušio je u kaznenom prostoru Gabrijela Bobana, sudac Mario Strahonja nije dvojio oko pokazivanja na bijelu točku, no Boban je pogodio tek – vratnicu. Samo napad kasnije lopta je još jednom namještana na ‘kreč’, ovoga puta na gostujućoj strani, nakon što je Denisa Kolingera igrao, čini se – rebrima. No, ni Mijo Caktaš nije bio precizan, bilo je to popodne nadmetanja u gađanju vratnica.

Konačan rezultat postavio je minutu prije kraja regularnog dijela susreta Marko Bencun, a osim dva jedanaesterca vidjeli smo i dva isključujuća kartona, koje su zaradili Goran Milović i Matias Šulc (drugi žuti).