Hamšik udaljio Rusiju od nastavka Eura

Slovačka je na krilima odličnog Hamšika upisala tri boda protiv bezidejne Rusije.

Drugi krug Eura 2016. otvorili su Rusija i Slovačka. Već u prvih 45. minuta Slovačka je riješila gotovo sve dileme oko pobjednika. Marek Hamšik odigrao je briljantnu partiju i svojoj reprezentaciji osigurao vodstvo od 2:0.

Hamšik je najprije u 32. minuti uposlio Weissa koji dovodi Slovačku u vodstvo. Weiss je tako postao prvi igrač u povijesti Eura koji ne igra u Europi, a postigao je pogodak. Nakon toga, u 45. minuti Hamšik je s ruba kaznenog prostora postigao pogodak za pamćenje i povećanje vodstva Slovačke.

U drugom poluvremenu Rusija je krenula agresivnije, ali nisu uspjeli doći do bodova. Tek je Glušakov smanjio rezultat u 80. minuti. Ovim porazom Rusija se vjerojatno oprostila od nastavka natjecanja.

RUSIJA – SLOVAČKA 1:2

Strijelci: 0:1 Weiss (32′), 0:2 Hamšik (45′), 1:2 Glušakov (80′)
RUSIJA (4-3-3): Akinfejev – Smolnikov, V.Berezuckij, Ignaševič, Ščenikov – Golovin (46′ Mamajev), Šatov, Neustadter (46′ Glušakov) – Kokorin (75′ Širokov), Dzjuba, Smolov. Izbornik: Slutski.
Slovačka: (4-5-1): Kozačik – Pekarik, Škrtel, Durica, Hubočan – Mak (80. Duriš), Kucka, Pečovsky, Hamšik, Weiss (72′ Švento) – Duda (67′ Nemec). Izbornik: Kozak.

Žuti kartoni: Durica (46′).