HNL: Riječani Armadi poklonili petardu za 31. rođendan

Veselo je bilo večeras u Rijeci.

Odigrala se i druga utakmica u sklopu 34. kola u kojoj je Rijeka ugostila Inter Zaprešić, te ima nanijela težak poraz (5:1). Na Rujevici je pukla petarda, a već je do poluvremena golman Intera dva puta vadio loptu iz svoje mreže.

Foto : Screenshot / Snimak zaslona Arenasport

Rijeka je povela vrlo rano, već u 2. minuti pogodak postiže Gorgon. Na drugi pogodak se čekalo do 34. minute kada se u strijelce upisuje Acosty. Ako su se čemu gosti nadali, sve lađe su im potpuno potonule u 60. minuti kada bivši igrač Intera, Jakov Puljić postiže treći pogodak na utakmici.

Igrala se 73. minuta kada je za Rijeku dosuđen slobodni udarac, a riječka publika je dozivala Leonarda Zutu kako bi ga izveo., a on je stavio loptu, puknuo i postigao prekrasan pogodak. Peti pogodak Rijeke pet minuta kasnije postigao je Zoran Kvržić. Nije Inter danas imao puno prilika, ali jednu su iskoristili i u 89. minuti Herdi Prenga zabio je za konačan rezultat.

Ovom pobjedom Rijeka se Dinamu približila na samo četiri boda, a u igri do kraja prvenstva preostala su dva kola.

Rijeka: Sluga, Punčec, Žuta, Župarić, Acosty, Grahovac, Gorgon, Puljić, Pavičić, Bradarić, Raspopović.

Inter: Mrmić, Mamić, Komorski, Postonjski, Vukčević, Prenga, Šarić, Bosec, Rak, Mazalović, Rešetar