Hrvatska golom minutu i pol prije kraja slavila protiv Srbije na otvaranju SP IIB divizije

Sven Dominic Čanić postigao je pobjednički gol minutu i pol prije kraja susreta.

Hokejaši Hrvatske u-18 reprezentacije otvorili su Svjetsko prvenstvo IIB divizije u hokeju na ledu pobjedom nad Srbijom u Ledenoj dvorani Doma sportova. Nakon 0:0 u prvoj četvrtini, mladi Oklopnici su poveli pred kraj druge golom Svena Paulovića, a Srbija je preko Srđana Markovića izjednačila nakon samo 34 sekunde igre u posljednjoj dionici. Pobjednički gol za Hrvatsku zabio je Dominic Rene Čanić, minutu i 36 sekundi prije kraja utakmice.

U prvom susretu dana Španjolska je sa 8:3 bila bolja od Islanda, a ključna je bila prva trećina koju su Španjolci dobili sa ogromnih 6:0. Druga utakmica između Kine i Nizozemske završila je pobjedom Nizozemaca nakon penala. U uzbudljivoj utakmici Nizozemci su vodili nakon prve trećine, Kinezi okrenuli u drugoj, međutim uspjeli su se Nizozemci vratiti u igru i sa dva pogođena penala upisati neočekivanu pobjedu.