Hrvatska večeras protiv Ukrajine na Maksimiru

Pun stadion, prekrasna atmosfera, najveće hrvatske zvijezde od prve minute...

Nogometne reprezentacije Hrvatske i Ukrajine večeras od 20:45 igraju kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiju 2018. Reprezentacije Hrvatske i Ukrajine do sada su odigrale sedam međusobnih susreta, Hrvatska je izgubila u samo jednoj utakmici, bilo je to 1995. godine u Kijevu (0:1) u kvalifikacijama za EP 1996. godine.

Hrvatska je upisala tri pobjede, ostala tri susreta završila bez pobjednika.

Ukrajina, reprezentacija s nekoliko vrlo dobrih igrača.

Ukrajinu s klupe vodi legendarni Andrij Ševčenko. Ukrajinski izbornik ima visoko mišljenje o hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji. Istaknuo je kako su Modrić i Rakitić jedni od najboljih veznih igrača u ovome trenutku. Ukrajinu će večeras  predvoditi Jarmolenko i Konoplyanka. Njihov najskuplji igrač je Jarmolenko koji trenutno vrijedi 19 milijuna eura. Jarmolenko nastupa za Dinamo Kijev u kojem igra i naš Domagoj Vida. Konoplyanka je ime u nogometnom svijetu izgradio  u Sevilli, trenutačno igra za njemački nogometni klub Schalke 04, na posudbi iz Seville.

Ukrajinska najslabija točka su bokovi, Bogdan Butko i debitant Matvienko. To bi Mandžukić i Pjaca trebali iskoristiti i svojim prodorima po boku doći što bliže iskusnom Pjatovu. Ukrajina nije bezopasna, imaju još par poznatijih imena, poput Seleznjova, Stepanenka i obrambenog dvojca Oleksandra Kučera i Jaroslava Rakickog koji će pokušati zaustaviti naše napadače.

U Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji ovih dana vlada odlično raspoloženje, svi najavljuju kako će dati sve od sebe kako bi stigli do vrlo važne pobjede u derbiju skupine.

Izbornik Ante Čačić ima još samo jednu dvojbu, Pjaca ili Brozović na desnom boku, možda bi bilo ozbiljnije govoriti o Pjaci od prve minute, koji dobiva sve više prilika u dresu Juventusa, a pokazao je i vrlo dobru formu, dok s druge strane Marcelo Brozović ima problema s  ozljedama a i nije se previše naigrao u dresu Intera u posljednjih mjesec dana, prvo je bio ozlijeđen da bi u zadnjih par utakmica u Interu ostao je na klupi.

Izbornik u derbiju skupine ne može računati na Ćorluku, Vrsaljka i Perišića. Večeras od prve minute Hrvatska bi trebala krenuti u sastavu: Subašić, Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić, Modrić, Badelj, Rakitić, Mandžukić i Kalinić.

Hrvatska bi u ovoj formaciji u kojoj su u sredini terena Badelj, Modrić i Rakitić trebala zauzeti posjed lopte, a imamo i odlične napadačke opcije,  na bokovima su Mandžukić i Pjaca i Kalinić u vrhu napada.

Večeras se očekuje spektakl na Maksimiru, kojeg ne pamtimo od utakmice sa Srbijom 2013. godine. Ostalo je još samo tisuću ulaznica koje bi se po očekivanjima trebale prodati do početka utakmice. Pun stadion, prekrasna atmosfera, najveće hrvatske zvijezde od prve minute, još samo nedostaje pobjeda protiv Ukrajine koju ćemo nadamo se i ostvariti.