Iličević zabio i asistirao, Olić proslavio stoti nastup za HSV

HSV je pobijedio Werder uz odličan učinak Ive Iličevića.

U 14. kolu njemačke Bundeslige Hamburger SV svladao je na gostujućem travnjaku Werder rezultatom 3:1, a veliki obol važnoj pobjedi dao je hrvatski veznjak Ivo Iličević.

Zabio je 29-godišnjak već u trećoj minuti utakmice, dvadesetak minuta kasnije rezultat je povisio Michael Gregoritsch, a domaći su uspjeli tek smanjiti u 62. preko Anthonyja Ujaha. Ukazao se ipak ponovno razigrani Iličević i u 68. minuti lijepo asistirao Nicolaiu Mülleru, kojemu nije bilo teško pogoditi za konačnih 3:1.

Drugi Hrvat u redovima Hamburžana Ivica Olić na travnjak je istrčao u 82. minuti, a bio je to njegov jubilarni stoti nastup za momčad s Volksparkstadiona. U ostalim utakmicama, Bayern je očekivano slavio protiv Herthe golovima Thomasa Müllera i Kingsleyja Comana, dok je Borussija Moenchengladbach preokretom u posljednjim minutama izborila remi protiv Hoffenheima.