Jesenje pobjedom otvorilo kvalifikacije za 1.HMNL

Alen Kovačec kod Jesenja i Domagoj Ćuk kod Vinkovaca postigli su po tri pogotka na utakmici.

Malonogometaši Jesenja, na domaćem parketu u Krapini slavili su u prvom kolu kvalifikacija nad MNK Vinkovcima rezultatom 7:4 i tako uknjižili prve bodove. Iako poraženi gosti nisu suviše nezadovoljni rezultatom.

MNK Jesenje – MNK Vinkovci 7:4 (3:2)

strijelci: 1:0 Kovačec (1′), 2:0 Švaljek (2′), 2:1 Haluška (6′), 2:2 Ćuk (12′), 3:2 Kovačec (15′), 3:3 Ćuk (27′), 3:4 Ćuk (30′), 4:4 Vincelj (34′), 5:4 Kovačec (34′), 6:4 Vincelj (39′), 7:4 Presečki (40′)

MNK Jesenje: Danijel Končevski, Matija Artić, Josip Habjanec, Alen Kovačec, Davor Presečki, Denis Švaljek, Kristijan Osredečki, Danijel Vincelj, Dinko Veverec, Matija Habjanec.

MNK Vinkovci: Dominik Jelinić, Filip Bekavac, Hrvoje Zagorac, Bruno Lončar, Marko Ljaljić, Domagoj Ćuk, Josip Haluška, Josip Bertić.

Domaći malonogometaši na sjajan način su otvorili utakmicu i već nakon dvije minute imali dva pogotka prednosti, a strijelci su bili Alen Kovačec i Denis Švaljek. Vinkovčani su sredinom prvog dijela došli do izjednačenja zahvaljujući golovima Josipa Haluške i Domagoja Ćuka, a u 15. minuti prednost domaćinu vratio je Kovačec svojim drugim golom. Sjajni Ćuk je u nastavku okrenuo rezultat u korist Vinkovaca, najprije je izjednačio rezultat u 27. minuti, a tri minute kasnije zabio je za vodstvo svoje momčadi. Nakon vodstva Vinkovčani su stali i u posljednjih šest minuta primili četiri pogotka. Kovačec je došao do hattricka, Danijel Vincelj pogodio je dvaput, a u posljednjim sekundama u strijelce se upisao i Davor Presečki.

Unatoč porazu na facebook stranici MNK Vinkovaca objavili su da nisu previše razočarani porazom iz razloga što su igrali bez nekih važnih igrača, kao i zbog činjenice da im je ovo veoma aktivan rezultat koji pred svojim navijačima mogu nadoknaditi i postaviti bolji međusobni skor.

Sljedeće kolo igra se za tri dana u Splitu gdje domaći Universitas dočekuje Jesenje koje bi si u slučaju pobjede široko otvorilo vrata prve lige.