Kalinić zabio i asistirao u pobjedi Fiorentine, Brozović zabio Villarrealu

Kao i svake godine prije početka nove sezone diljem cijele Europe igraju se prijateljske utakmice. Hrvatski napadač Nikola Kalinić bio je najbolji u redovima  Fiorentine u pobjedi od 2:0 protiv njemačkog Wolfsburga. Kalinić je zabio i asistirao Chiesu za drugi pogodak.

Kalinić je igrao do 60. minute. Od 62. svoje je minute u dresu Fiorentine dobio i povratnik Ante Rebić.

Marcelo Brozović zabio je za Inter u pobjedi 3:1 protiv Villarreala. Hrvatski veznjak odigrao je vrlo dobar susret, a u igri je bio cijelo drugo poluvrijeme. Ivan Perišić igrao je sve do 72. minute kada ga je zamijenio Gabriel.