Kineskinja nadigrala Lučić-Baroni u 2. kolu New Heavena

Hrvatska predstavnica na WTA turniru u New Heavenu, Mirjana Lučić Baroni nakon 78 minuta igre izgubila je meč protiv osme igračice svijeta, Peng Shuai , ostaviviši tako Makaranku bez osvojenog seta.

Lučić-Baroni je previše griješila što je dovelo i do takvog raspleta. Naime, u svakom je setu tri puta izgubila svoj servis, što je dovelo i do devet dvostrukih servis pogrešaka. U njihovom je drugom međusobnom ogledu Kineskinja prvi puta odnijela pobjedu. Sa 6-2, 6-3 , naša je Mikica uvjerljivo nadigrana već u drugome kolu.

Podsjećamo, nakon dugih je tri mjeseca pobjedom nad 28. tenisačicom svijeta, Anett Kontaveit, sa 6:4, 6:7 (3), 6:3 otvorila turnir, dok je na prijašnjima ispadala već na samome startu. Šteta što ovaj put nije uspjela ostvariti značajniji rezultat.