Liga prvaka: Jug spasio pobjedu, prvi poraz Primorja

Hrvatski klubovi ostvarili su polovičan učinak u Ligi prvaka...

Vaterpolisti riječkog Primorja pretrpjeli su prvi poraz u trećem ovosezonskom nastupu u Ligi prvaka, nakon što su u gostima izgubili od Olympiakosa rezultatom 7:4.

Grčki je prvak hrvatskohttp://www.hrvatskareprezentacija.hr/wp-admin/post.php?post=56806&action=editj momčadi prepustio tek drugu četvrtinu, a pokazalo se na koncu kako je ključan bio furiozan prvi dio Olympiakosa, u kojemu su postigli čak četiri pogotka te zadržali svoju mrežu netaknutom.

Pobjednički sastav predvodili u Angelos Vlachopulos i Blai Mallarach s dva zgoditka, dok su za Primorje EB pogađali Ivan Buljubašić, Cosmin Radu, Anđelo Šetka i Gonzalo Echenique. Riječani su sa šest poena ostali na drugoj poziciji, s istim brojem bodova kao i Barceloneta, dok je Olympiacos skočio na treću poziciju.

Uspješni su zato bili Jugaši, koji su u Gružu na jedvite jade nadvisili mađarski Szolnoki. Domaći su veliku prednost stvorili u drugoj četvrtini (6:2), prednost održavali do posljednjeg perioda, no samo da bi Szolnoki minutu i pol prije kraja susreta stigao do izjednačenja (9:9) i opasno priprijetio, činilo se, sigurnoj pobjedi hrvatskog prvaka.

Ukazao se tada ipak Maro Joković te pogodio za minimalnu pobjedu (10:9) pedeset sekundi prije posljednjeg sučeva zvižduka. Dubrovčane su predvodili Felipe Perrone (tri gola) i Pavo Marković (dva pogotka), dok su kod Szolnokija nefikasniji bili Marton VamosDenes Varga s tri zgoditka.