Medveščak ‘torpedirao’ Torpedo, pao i posljednji KHL-ovac u Ledenoj

Medveščak je pobijedio Torpedo rezultatom 2:1.

Uz ponešto problema i neizvjesnost do samoga kraja, hokejaši Medveščaka uspjeli su upisati sva tri boda protiv Torpeda u Domu Sportova, slavivši konačnim rezultatom 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

Medvjede je u vodstvo doveo Mark Katic u 12. minuti (asistencija Brulea), u drugoj trećini rezultat je poravnao Budkin, a u 37. minuti novu prednosti, a pokazat će se kasnije – i konačan rezultat – postavlja Patrick Bjoerkstrand.

Momčad iz Nižnjeg Novgoroda trenutačno je četvrtoplasirana momčad Zapadne konferencije (naspram Medveščakova šestoga mjesta), što trijumf čini još važnijim, a valja istaknuti i činjenicu kako je Torpedo u Ledenu stigao kao jedini sastav koji medvjedi u KHL-u još nisu pobijedili.

“Izašli smo spremni boriti se i završiti ovaj meč u svoju korist. Trebali smo doprinos čitavog sastava za pobjedu nad jednom od najjačih momčadi lige, i to smo dobili. Znali smo da su ovakve utakmice čvrste, Torpedo jako puno igra ‘na tijelo’, ali bili smo spremni na sve. Susret je na trenutke bio zahtjevan, obje su ekipe imale svoje prilike, no sretan sam što su se momci držali plana svih 60 minuta igre”, prokomentirao je strateg Gordie Dwyer.

KHL Medveščak Zagreb – HK Torpedo Nižnji Novgorod 2:1 (1:0;1:1;0:0)
Ledena dvorana Doma sportova, Zagreb
Strijelci:  11:42 1-0 Katic (Brule) PP1; 23:18 1-1 Budkin; 36:40 2-1 Bjorkstrand
Udarci na vrata: 26 – 20
Isključenja: 12 min – 18 min
KHL Medveščak Zagreb: Taylor, Krošelj, Kinrade, Deutsch, Parlett, Giliati, Kousa, Glumac, Brule, Mäntylä, Hedberg, Jämtin, Bjorkstrand, Jurčina, Smolenak, Perkovich, Morrisonn, Saarinen, Mertl, Katic, Kvapil
HK Torpedo Nižnji Novgorod: Birjukov, Proskurjakov, Jergošev, Budkin, Galuzin, Ashton, Sopin, Daugavins, Schutz, Sergijenko, Homickij, Kolganov, Sjomin, Makarov, Aljaev, Šurakov, Iljin, Kosticin, Piganovič, Rudenkov, Potapov Kuljomin