Osijek odnio pobjedu u slavonskom derbiju

Cibalia sve bliža ispadanju iz prve lige.

U utakmici 36. kola HNL-a u Osijeku, Osijek je pobijedio Cibaliju, svog slavonskoga rivala. Utakmica je završena rezultatom 3:0. Ova utakmica nije ništa značila za Osijek, ali Cibaliji su ovdje bili jako potrebni bodovi jer se bori za opstanak u prvoj ligi. Osijek je odmah od početka nametnuo svoj ritam i organiziranom igrom i većom individualnom kvalitetom ostvarili ovu pobjedu.

Odmah na početku je Osijek pokazao da je favorit u ovoj utakmici. U 7. minuti Petar Bočkaj sjajno šutira sa jedno 20 metara, ali golman Cibalije brani udarac i šalje loptu u korner.
U 9. minuti Petar Bočkaj izvodi korner, Škorić prebacuje loptu glavom na drugoj, a tamo se fino među dvojicom snašao Mirko Marić i ugurao loptu u gol za vodstvo Osijeka.
U 18. minuti sjajna solo akcija Erosa Grezde, branič Cibalije ga ruši oko crte šesnaesterca, sudac Zekić se malo premišljao, ali je na kraju ipak odlučio da je bilo unutra. Penal je izveo Harjadinović i zabio. Golman Cibalije je pogodio stranu, ali nije obranio.
U 31. minuti desila se sjajna kontra Osijeka Osijek je išao 4 na 2, Škorić je fino uposlio Harjadinovića koji je pogodio vratnicu, zamalo je zabio svoj drugi pogodak na utakmici.
Od 38. minute Osijek vodi 3:0. Borna Barišić je poslao povratnu loptu na 10 metara, a Bočkaj je to sa savršeno preciznim udarcem šutirao na prvu stativu i zabio pogodak.
Još jedan penal se dogodio na utakmici na utakmici u 63. minuti. Goran Milović je s leđa srušio Ikića. Penal je izveo Josip Barišić kojemu je Santini obranio, ali je Barišić pokupio odbijanac i postigao pogodak za Cibaliju.
U nastavku se igrala uglavnom mirna utakmica. Osijek je prijetio malo više od Cibalije. Najistaknutiji pokušaji su bili od Marića, Grezde i Bočkaja, dok je Cibalia imala na kraju utakmice sjajnu priliku da smanji ovaj rezultat. Miličević je profulao veliki zicer.