Počelo prvenstvo Ukrajine; Srna asistent, Eduardo od prve minute

Darijo Srna asistirao je za prvi pogodak Šahtara na otvaranju ukrajinskog prvenstva...

Počelo je novo izdanje ukrajinskoga prvenstva. Hrvatskim nogometnim zaljubljenicima najzanimljivija je bila utakmica između Šahtara i Oleksandrije, u kojoj su nastupila dvojica Hrvata – jedan bivši i jedan sadašnji reprezentativac kockastih.

Rudari su nakon 90 minuta borbe nadvisili svoje protivnike rezultatom 2:0, a na terenu su od prve minute bili kapetan nacionalne selekcije Darijo Srna te napadač Eduardo da Silva, koji se prije samo desetak dana vratio u Ukrajinu iz brazilskog Flamenga.

Strijelac oba pogotka bio je odlični ofenzivac Teixeira, a Darijo Srna asistirao mu je za prvi pogodak, kojim je konačno probijena brava Oleksandrije. Srna je odigrao cijelu utakmicu, dok je Eduardo u 65. minuti zamijenjen Gladkijem.