Pogodak Mandžukića u pobjedi Juventusa, Borussia M. nadigrala Sevillu

Juventus je bio uspješniji od Cityja, a Sevilla je doživjela neugodan poraz u Moenchengladbachu..

Juventus je opet pokazao da se vrlo dobro snalazi u grupnoj fazi Lige prvaka. U 5. je kolu grupne faze pobijedio Manchester City s minimalnih 1:0, a pogodak koji je odlučio susret djelo je hrvatskog reprezentativca Marija Mandžukića.

Mandžukiću je to peti gol u sezoni, a drugi u Ligi prvaka. Zanimljivost je kako je prvi gol također zabio Cityju u prvom kolu.

Situacija u skupini D je takva da je Juventus zasjeo na vrh te je osigurao nokaut fazu. City je u Torino došao s namjerom da bude taj koji je vodeći, ali osim prilike Fernandinha, Sterlinga i Aguera nije imao ozbiljnijih prilika. Na sreću za goste, rezultat na kraju nije bio bitan, jer obje će momčadi dočekati proljeće u Ligi prvaka.

U drugoj utakmici skupine D, Sevilla je sasvim neočekivano nakon 75. minuta gubila 4:0 od Borussie Monchengladbach. U prvom poluvremenu Borussija je povela preko Xhake, a u nastavku su zabijali redom Johnson, Raffael i Stindl.

Sevilla, da izbjegne totalnu sramotu, uspjela je smanjiti i ublažiti poraz. Prvo je zabio Vitolo, a konačan rezultat postavljen je u sudačkoj nadoknadi preko Banege.

Ove dvije momčadi još imaju šansu za treće mjesto i ulazak u Europsku ligu. Presudne susrete imati će Sevilla koja će u posljednjem kolu dočekati Juventus, a Borussija gostuje u Manchesteru.