Poraz Petre Martić u zadnjem kolu kvalifikacija Stanforda

Martić je u kvalifikacijama zaustavila Ukrajinka Bondarenko pobijedivši je rezultatom 6:3, 3:6, 6:3.

Petra Martić nije uspjela izboriti nastup u glavnom turniru u Stanfordu. U drugom kolu kvalifikacija pobijedila ju je 108. igračica na WTA-ovoj ljestvici Ukrajinka Katerina Bondarenko sa 6:3, 3:6, 6:3 nakon sat i 40 minuta borbe.

U izjednačenom meču presudan je bio break koji je Bondarenko ostvarila u prvom gemu trećeg seta. Nakon toga Martić se nije uspjela oporaviti te je Bondarenko s lakoćom osvojila set i meč te se plasirala u glavni turnir.

Osim Bondarekno, nastup u glavnom turniru Stanforda kroz kvalifikacije su izborile i Japanke Misaki Doi i 44-godišnja Kimiko Date Krumm, najstarija tenisačica na WTA touru, te Amerikanka Nicole Gibbs.