Poraz West Hama, asistencija Jelavića

Tottenham se ovom pobjedom učvrstio na petom mjestu Premiershipa s tri boda prednosti ispred West Hama.

Nogometaši West Hama doživjeli su uvjerljivi poraz na gostovanju kod Tottenhama rezultatom 4:1. Pred 36,000 gledatelja na White Hart Laneu domaćin je bez puno muke svladao momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić.

Igrala se 23. minuta kada je Tottenham došao u vodstvo pogotkom Harryja Kanea koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju. Nakon primljenog pogotka Čekićari su imali sjajnu šansu za izjednačenje, no efektan udarac Kouyatea je odsjeo na gredi.

U 33. minuti domaćin je udvostručio prednost, na asistenciju Eriksena pogodio je Belgijac Toby Alderweireld. Imao je i Kane priliku da završi priču u prvom poluvremenu, ali nije iskoristio stopostotnu priliku.

Na početku drugog poluvremena upravo Kane pogađa za 3:0, a asistent je ponovno Danac Christian Eriksen. U 63.minuti kod gostiju ulazi Nikica Jelavić umjesto Andyja Carolla. Sedam minuta prije kraja dvoboja Kyle Walker zabija za 4:0. Počasni pogodak za West Ham postiže Argentinac Lanzini u 87. minuti na asistenciju bivšeg hrvatskog reprezentativca, Nikice Jelavića.

Momčad Tottenhama drži peto mjesto na tablici sa 24 boda, dok je West Ham Slavena Bilića na šestom mjestu sa tri boda manje.