Portugal-Island 1:1 Bjarnason kreirao senzaciju

Prvi islandski gol u povijesti EP-a, Cristiano promašio zicer za pobjedu pet minuta prije kraja

Ako bi svaki od 330.000 Islanđana svakog tjedna odvojio jedan euro pa tu ‘lovu’ dao Cristianu Ronaldu, ne bi skupili više od onoga što Ronaldo zarađuje u Realu… Islanđana je malo više od 300 tisuća, Ronaldo na Twitteru ima više od 40 milijuna pratitelja… Mogli bi ovakve paralele povlačiti do kraja Eura, ali jasno Vam je: u zadnjoj utakmici prvog kola po skupinama dogodila se dosad najveća senzacija ovog EP-a.

Bikir Bjarnason za jednu je noć bio bolji od Cristiana Ronalda. Najskuplji igrač planete imao je zicer za 2:1 pet minuta prije kraja, glavom je pogodio ravno u Halldorssona i neponištenim ostavio sjajnu ‘gajbu’ 28-godišnjeg Islanđanina kojom su, pak, ‘Islandssoni’ poravnali nakon Nanijevog gola za portugalskih 1:0.

Nani je nakon pola sata pogodio sa cca. pet metara nakon odličnog ubačaja Gomesa zdesna, a pored potpuno pogrešno postavljenih islandskih stopera – 1:0. Birkir Bjarnason je postigao povijesni gol za Island (prvi njihov ikad na Europskome prvenstvu) poslije 50 minuta igre, a akcija je bila vrlo slična onoj kod prvog gola, uključujući jako lošu reakciju portugalske obrane. Ubačaj zdesna, katastrofalni manjak reakcije Vierinhe, veznjak Basela sam na petercu i – 1:1.

Portugal je do kraja skupio više udaraca prema golu protivnika od ijedne momčadi u prvom kolu Eura, ali uzalud. Nisu uspjeli probiti vratara Halldorssona i sam rezultat govori da su razočarali.

CR7 jump

Velemajstora Ronalda sada čekaju četiri dana potcjenjivanja sa svih strana. U subotu u 21:00 Portugal i Austrija igraju u Parizu… Utakmica koju Portugalci – moraju dobiti. Danas se, dakle, u skupini F dogodilo jedno iznenađenje (Mađarska-Austrija 2:0) i jedna senzacija (Portugal-Island 1:1).

Raspored za srijedu:

15:00 Lille: Rusija-Slovačka (Lille, skupina B)
18:00 Rumunjska-Švicarska (Pariz, skupina A)
21:00 Francuska-Albanija (Marseille, skupina A)

Hvala Vam što ste bili uz hrvatsku reprezentaciju… Iznad svih – Hrvatska!

PORTUGAL-ISLAND 1:1

Strijelci: 1:0 Nani (31′), 1:1 B.Bjarnason (50′).

PORTUGAL (4-4-1-1): Rui Patricio; Vieirinha, Pepe, Carvalho, Guerreiro; Danilo, Joao Mario (76′ Quaresma), Moutinho (71′ R.Sanches), Gomes  (84′ Eder); Nani; C.Ronaldo. Izbornik: F.Santos.
ISLAND (4-2-3-1): Halldorsson; Saevarsson, Sigurdsson, Arnason, Skulason; Gunnarsson, Gylfi; Gudmundsson (90’+1 T.Bjarnason), B.Bjarnason, Sigthorsson (81′ Finnbogason); Bodvarsson. Izbornik: Lagerback.
SAINT-ETIENNE Stade Geoffroy-Guichard. Gledatelja: 40.000. Sudac: Cakir (Turska). Žuti kartoni: Bjarnason (55′), Finnbogason (90’+5).