Prvi poraz Medveščaka na istočnoj turneji

Medveščak je doživio težak poraz od Jugre...

Zagrebački Medveščak pretrpio je poprilično težak poraz poslije dvije uzastopne pobjede na istočnoj turneji druge najjače hokejaške lige svijeta, izgubivši od Jugre u Hanti-Mansijsku s 4:1.

Baš protiv medvjeda prekinula je Jugra crni niz od pet redanih utakmica bez bodova, a u junaka utakmice prometnuo se domaći vratar Vladislav Fokin, koji je u prve dvije trećine potpuno zaključao svoja vrata te Zagrepčanima na taj način uskratio još jedan vrijedan trijumf.

Izabranici Gordieja Dwyera dobro su krenuli i poveli zgoditkom Mareka Kvapila, kojemu je to bio prvi pogodak poslije više od mjesec dana, no samo minutu kasnije mamuti izjednačuju, a u nastavku druge trećine i preokreću rezultat na 2:1. Posljednji period utakmice bio je katastrofalan za Medveščakovce, konačnih 4:1 postavili su Jevgenij Lapenkov (46) i Igor Bortnikov (54).

“Znali smo da će biti teško, nismo se zavaravali. Sve se svelo na detalje u igri i razinu na kojoj su momčadi bile spremne igrati. Dobro smo krenuli, no sveukupno gledano – igrali smo na sigurno. Trebali smo više pažnje poklanjati napadu. Nažalost, Jugra je vrlo brzo izjednačila, a nakon toga smo potpuno izgubili koncentraciju”, analizirao je Dwyer.

Medveščak dalekoistočnu turneju nastavlja već u četvrtak, kad s početkom u 14 sati po hrvatskom vremenu gostuju kod Avangarda u Omsku.