Roland Garros: Halep i Muguruza posljednje polufinalistice

Saznali smo parove polufinala.

Na ženskom dijelu turnira drugog Grand Slama ove sezone, Roland Garrosa, saznali smo sve sudionice polufinala nakon što su danas Garbine Muguruza i Simona Halep pobijedile Mariju Sharapovu, odnosno Angelique Kerber.

Španjolka i treća tenisačica svijeta nakon 73 minute igre pobijedila je Ruskinju MaShu rezultatom 6:2 i 6:1. Nije bivši broj jedan mogla parirati protivnici, koja je oduzela dva servisa u prvom i svaki mogući MaShin servis u drugom setu te upisala zasluženu pobjedu. Ipak, kao utjeha Sharapovoj ide činjenica da će od ponedjeljka biti najbolje rangirana tenisačica svijeta nakon što se vratila tenisu, 23.

U drugom polufinalu najbolja tenisačica svijeta, Simona Halep, nakon preokreta je slavila protiv 12. prema WTA ljestvici, Angelique Kerber rezultatom 6:7, 6:3 i 6:3 za dva sata i 16 minuta igre. Rezultatom 7-2 u tie-breaku prvog seta Njemica je povela u setovima, međutim, s dva oduzeta servisa u drugom i čak tri u trećem setu Rumunjka je osigurala plasman u polufinale.

Tako će u polufinalu igrati dvije Amerikanke, Madison Keys i Sloane Stephens te Europljanke, Halep i Muguruza.