Sevilla ipak odustala od Brozovića: “Imamo previše stranaca”

Za 24sata je uoči otvaranja ljetnog prijelaznog roka govorio dužnosnik Seville.

Sevilla, koja ove sezone nije uspjela izboriti nastup u Ligi prvaka, odustala je od hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića kojeg je pokušavala dovesti iz Intera posljednjeg dana zimskog prijelaznog roka, rekao je za 24sata dužnosnik Seville.

“Brozovića je pratio naš sportski direktor Óscar Arias, a on više nije tu. Osim toga klub mora smanjiti plaće nakon što nije izborio ulazak u Ligu prvaka iduće sezone” izjavio je dužnosnik u četvrtak, dan uoči otvaranja ljetnog prijelaznog roka.

Sevilla je prije četiri mjeseca pregovarala s milanskim Interom o prelasku 25-godišnjeg veznog igrača, no u posljednjim satima prije isteka roka Brozović je ostao u Interu.

Sevilla se tada spremala za susrete osmine finala Lige prvaka s Manchester Unitedom kojeg je i pobijedila. U četvrtfinalu je ispala od Bayerna. Prvenstvo je završila na sedmom mjestu nakon čega je razočarana uprava otpustila Vicenza Montellu i Óscara Ariasa.

Arias je na toj funkciji bio proveo samo godinu dana zamijenivši Ramóna Rodrígueza “Monchija”, dugogodišnjeg direktora Seville. Monchi je prošlo ljeto prešao u Romu s kojom je stigao do polufinala Lige prvaka te trećeg mjesta u talijanskom prvenstvu.

Ovaj tjedan je doveo veznog Antu Ćorića iz zagrebačkog Dinama.

Inter je, pak, završio sezonu na četvrtom mjestu, čime bi nakon šest godina trebao igrati u Ligi prvaka. Brozović je od ožujka bio član udarne postave, a izbornik Zlatko Dalić pozvao ga je na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Montella je u talijanskoj ligi bio gledao Brozovića. Živjeli su u istom gradu, Montella je bio trener Milana, a Brozović igrač Intera. U Sevillu je došao u prosincu a u siječnju je s Ariasom bio zainteresiran za njegovim dovođenjem premda s crno-plavima ima ugovor do ljeta 2021. godine. Brozovićev zastupnik, Miroslav Bičanić, bio je za realizaciju tog transfera.

U Sevilli su u siječnju strahovali od mogućeg odlaska nekih veznih igrača a do posljednjeg trenutka prijelaznog roka nije se znalo odlazi li netko. No odlaskom Montelle i Ariasa promijenili su se planovi Seville za ovo ljeto.

“Još nemamo plan vezan za transfere, no klub će se fokusirati na španjolsko tržište. Imamo previše stranaca” rekao je dužnosnik kluba s juga Španjolske.

Time je otpala eventualna mogućnost i posezanja za hrvatskim veznim igračem Milanom Badeljem koji se ovaj tjedan oprostio od Fiorentine.

U siječnju su neki španjolski mediji, uključujući Mundo Deportivo, tvrdili da ga Sevilla prati. Montella je bio trener Badelju u Fiorentini 2014. godine.

Sevilla je prošli mjesec izgubila 5-0 od Barcelone u finalu španjolskog kupa u Madridu. Premda je igranjem finala s prvakom izborila nastup u kvalifikacijama za Europsku ligu iduće sezone, to nije spasilo Montellu i Ariasa. U utorak je na stadionu Sánchez Pizjuán predstavljen novi trener Pablo Machín.

To je mjesto zaslužio nakon uvođenja katalonskog kluba Girone u prvu ligu te zauzimanja solidnog desetog mjesta u njoj. Pritom je pobijedio Real Madrida s 2-1 a s Atléticom je dva puta remizirao.

“Počašćen sam što me je Sevilla izabrala” naglasio je taj 43-godišnji trener koji je u svojoj karijeri vodio samo Gironu i drugoligaša Numanciju.

“Sada ću početi raditi s uredom sportskog direktora koji će mi objasniti situaciju sa svakim pojedinim igračem. Poznajem ih jer sam ove sezone igrao protiv njih” dodao je.

Ariasa je na mjestu zaduženom za transfere zamijenio Joaquín Caparrós, 63-godišnji bivši igrač Seville.

“Prvi cilj nam je bio izabrati trenera. Sada je na redu traženje talentiranih ‘top’ igrača s kojima bi smo se vratili u Ligu prvaka” rekao je Arias.

Sevilla će 3. srpnja početi s pripremama za pretkola Europske Lige. Osvoji li to natjecanje ili bude među četiri najbolje ekipe u španjolskom prvenstvu vratit će se u Ligu prvaka. Sevilla je tri puta zaredom, od 2014. do 2016., osvojila Europsku ligu.