Sjajan preokret Hrvatske za pobjedu uoči odlaska u Rusiju

15998 gledatelja bilo je na današnjoj utakmici u Gradskom vrtu u Osijeku.

Hrvatska nogometna reprezentacija pred prepunim tribinama Gradskog vrta u Osijeku savladala je selekciju Senegala u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Rusiju.

Hrvatska – Senegal 2:1 (0:0)

Stadion Gradski vrt u Osijeku, gledatelja 15998

strijelci: 0:1 Sarr (48′), 1:1 Perišić (63′), 2:1 Kramarić (78′)

Hrvatska: Subašić (od 67.’ L.Kalinić), Strinić, Perišić, Ćorluka, Lovren (od 46.’ Jedvaj), Rakitić (od 65.’ Kovačić), Modrić, Mandžukić (od 46.’ N.Kalinić), Rebić (od 70.’ Brozović), Badelj (od 46.’ Kramarić), Vida, izbornik: Zlatko Dalić.

Senegal: Diallo, Gassana, Sane, Koulibaly (od 82.’ Mbodji), Sabaly, Ndiaye (od 77. Ndiaye), Sarr (od 74.’ Diouf), Mane, Niang (od 64.’ Keita), Gueye (od 89. Ndoye), Sakho (od 85.Sow), izbornik: Aliou Cisse.

Prekrasan uvod u utakmicu u Osijeku bila je najveća Hrvatska zastava u povijesti veličine 106×68 koju su razvili mladi nogometaši Osijeka.

Već u 47 sekundi susreta publika se digla na noge, Perišić je sjajno ubacio za Mandžukića, ali Sane je u posljednji tren spasio opasnosti svog vratara. U petoj minuti susreta publika u Osijeku je pljeskom i ovacijama nagradila Luku Modrića.

U 7. minuti susreta najbolja prilika za Hrvatsku, Perišić je probio po lijevoj strani, Mandžukić je bio najviši u skoku, ali pucao je malo pokraj gola.

Subašić se u 10. minuti poigrao sa Gueyeom, ali i sa punim stadionom kada mu je prodao lažnjak u svome petercu. Prvi udarac Senegalci su uputili u 16. minuti, ali Sane je bio bliže da pogodi semafor na tribini nego Subinu mrežu. Zato je bilo opasno dvije minute kasnije, Mane je projurio kao brzi vlak pored Ćorluke i vratio povratnu za Sakha, ali Subašić uz manje probleme brani.

U 34. minuti još je jednom Mandžukić bio u prilici, ali u skoku ga je Koulibaly lagano odgurnio, ali sudac Farkas iz Mađarske ništa nije sudio. U samoj završnici prvog dijela Sarr je proigrao, najprije je oduzeo loptu Perišiću i opasno šutirao, ali pored gola, a potom je predriblao Lovrena i ušao u šesnaesterac, ali pokušaj proigravanja pročitao je Subašić i otklonio opasnost.

Na samom kraju u sudačkoj nadoknadi pokušao je i Modrić udarcem iz daljine, ali bio je neprecizan.

Na poluvremenu je izbornik Dalić napravio tri izmjene, izašli su Mandžukić, Badelj i Lovren, a ušli Kalinić, Kramarić i Jedvaj. Momčad se na terenu izrotirala, a to su Senegalci iskoristili već u 49. minuti. Sabaly je dao dugačku loptu, Sarr ju je fantastično primio iza leđa Vide i matirao nemoćnog Subašića.

Nakon gola Senegala Hrvatska je bolje zaigrala i probudila se, najprije je Rebić pokušao nakon centaršuta Jedvaja, a potom je Perišić probio stranu i vratio za Kramarića koji pogađa gredu.

Imali su gosti priliku u 57. minuti, obrana Hrvatske je zastala misleći da je zaleđe, Mane je dobio odličnu loptu od Sakha, ali Subašić je spasio. Već u sljedećem napadu opet su kombinirali Kramarić i Perišić, potonji je iščupao jednu loptu i odigrao Kramarića, ovaj je precizniji, ali vratar Diallo brani udarac.

Hrvatska je izjednačila u 63. minuti, slobodni udarac izveo je Perišić, lopta je na putu prema golu udarila nekoga u živom zidu i prevarila vratara Senegala. U 66. minuti zaiskrilo je nakon prekršaja Ndiayea na Brozoviću, a čak tri igrača Senegala dobili su žuti karton.

I onda u 78. minuti odličan pas Modrića za Kramarića u prostor, Andrej se oslobodio čuvara, pucao, ali samo u blok, lopta mu se ponovo odbila, a on je smjestio u suprotni kut za potpuni preokret.

U 85. minuti mogao je Senegal do izjednačenja, Keita je sjajno izveo slobodni udarac, ali vratnica je spasila Lovru Kalinića i Hrvatska je upisala pobjedu.