Sjajni Liverpool pobijedio City s Lovrenom u sastavu

Liverpool je skinuo prvi veliki skalp s novim trenerom Jurgenom Kloppom.

Nogometaši Liverpoola ponizili su Manchester City na Etihadu rezultatom 1:4. Momčad Jurgena Kloppa u vodstvo dolazi u osmoj minuti, kada Eliaquim Mangala postiže autogol na ubacivanje Roberta Firmina. U 26.minuti ponovno je asistent Firmino, a strijelac Coutinho.

U 36. minuti Redsi dolaze do velikih 3:0 nakon sjajne akcije na relaciji Can-Coutinho-Firmino­­. Pred kraj prvog poluvremena Sergio Aguero vraća nadu Cityju i smanjuje na 3:1. U drugom poluvremenu Liverpool je čuvao rezultat, a u par navrata imali su šansu da do kraja razmontiraju Građane.

Konačan rezultat postavlja Martin Škrtel sjajnim udarcem u 80.minuti. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je jako dobrih 90 minuta.

Nakon nepotpunog 13. kola na čelu Premiershipa se nalazi Leicester City sa 28 bodova, jednim više od Manchester Uniteda i dva više Cityja. Liverpool je ovom pobjedom skočio na deveto mjesto sa 20 bodova.