SP Rukomet: Makedonija protiv Japana do prvih bodova

FO4Skupinu B svjetskog rukometnog prvenstva koja se igra u Münchenu i u kojoj sudjeluje Hrvatska reprezentacija, reprezentacija Makedonije otvorila je pobjedom.  Uvjerljivo su slavili protiv Japana 38:29.

Japanci su se dobro držali na početku utakmice, imali i tanko vodstvo (4:3), no Makedonci predvođeni Kirilom Lazarovom do poluvremena su stekli pet golova prednosti. Drugo poluvrijeme je izgledalo kao igra mačke i miša. Uvijek kada bi se Japanci koliko toliko priključili Makedonci su odgovorili sa brzim golovima. Tako su na kraju i u drugom dijelu bili uspješniji za konačnih 38:29.

Prvi igrač utakmice je bio Kiril Lazarov sa 8 golova, Dejan Manaskov je dodao 7, a Stojanche Stoilov 6. Kod Japanaca se istaknuo Jin Watanabe sa 5 golova.